0
Гідроакумулятори


Гідроакумулятори: мембранного типу, для насоса, поршневий гідроакумулятор

Гідроакумулятор - це місткість, що являє собою металевий бак. Він розділений на дві порожнини, в одній з яких знаходиться рідина, а в іншій - газ. Гідроакумулятор регулює тиск в системі і запобігає передчасному «старінню» насоса. Коли тиск в системі піднімається, зайва рідина наповнює відсік для гідравлічної рідини, а коли падає - газ, за принципом пружини, виштовхує потрібну кількість рідини в систему.


Чому варто купити гідроакумулятор?

Основною функцією гідроакумулятора є продовження терміну експлуатації насоса, оскільки йому не треба включатися при кожному використанні рідини. Установка гідроакумулятора захистить систему від гідроудара, який може стати причиною розриву труб і швидкого зношування елементів системи.

Існує декілька видів гідроакумуляторів, кожен з яких підходить під певні параметри гідросистем. За типом конструкції їх розділяють на балонні, мембранні і поршневі гідроакумулятори.

Балонний гідроакумулятор для насосних станцій складається із зовнішнього металевого бака і внутрішнього гумового балона. Простір між ними заповнює газ. Балон наповнений рідиною і увесь час знаходиться під тиском газу. Якщо натиск знизиться - газ витіснить потрібну кількість гідравлічної рідини в систему.

Основні переваги гідроакумулятора балонного типу:

  • невелика вага
  • можливість горизонтальної або вертикальної установки
  • не вимагає додаткового обслуговування

Гідроакумулятори мембранного типу, в силу своїх невеликих розмірів використовуються в системах, де потрібне миттєве вивільнення рідини. Мембранний гідроакумулятор для насоса складається з металевого бака і гумової мембрани. Вона роз'єднує порожнину з гідравлічною рідиною від порожнини із стислим газом. При ривках натиску газ вичавлює гідравлічну рідину з накопичувача. Гідроакумулятор стабілізує натиск у разі аварійної зупинки насоса або проблем з електропостачанням.

Поршневий гідроакумулятор використовують в гідросистемах, для яких необхідно накопичувати значні об'єми рідини. При підвищенні тиску в гідросистемі газ стискається, а при пониженні - розширюється, внаслідок чого відбувається миттєве уприскування гідравлічної рідини в систему. Поршневі гідравлічні акумулятори складаються з двокамерного циліндра з алюмінієвим поршнем усередині. Поршень вільно рухається усередині, роз'єднуючий камеру з газом від камери з гідравлічною рідиною. Для дотримання герметичності між стінками циліндра і поршнем також є кільце ущільнювача, яке сприяє дотриманню заданих параметрів роботи гідроакумулятора, і продовженню терміну його експлуатації.

Для безперебійної роботи гідроакумулятора вам також можуть знадобитися зарядний пристрій і перехідники для зарядки РСМ.


Зарядні пристрої

Як правило, гідроакумулятори не вимагають частої зарядки або дозарядки газом. Але все таки трапляються ситуації, коли без зарядного пристрою не обійтися. Зарядка гідроакумуляторів газом потрібна при заміні мембрани або балона. Також за допомогою зарядного пристрою можна дізнатись тиск усередині акумулятора і, по потребі, підвищити або знизити його.


Перехідники для зарядки РСМ

При підключенні устаткування для зарядки гідроакумулятора ви можете виявити, що штуцера балона і рукав зарядки мають різні розміри. Щоб уникнути проблем з підключенням, рекомендуємо заздалегідь визначити розміри приєднувальних елементів і підібрати відповідні перехідники.

Компанія "Гідроофіс" пропонує купити гідроакумулятори і комплектуючі найкращої якості за вигідними цінами у Львові і усій Україні, асортимент представлений в каталозі.