0

Електричні гідророзподільники


Що таке електромагнітний гідророзподільник?

Електромагнітний, або електричний, гідророзподільник - пристрій для автоматичного розподілу потоку масла по гідравлічній системі. Гідравлічний розподільник, перебуваючи під електричною напругою, дозволяє запускати, припиняти рух, змінювати напрямок і контролювати витрату робочої рідини в гідравлічному обладнанні.

Принцип роботи пристрою полягає в спрацьовуванні електромагніта, який при подачі електричного струму, створює магнітне поле. Залежно від різновиду гідророзподільника, на електромагніт може подаватись напруга у 12V, 24V, 110V, 220V. При подачі напруги магнітне поле змушує плунжер йти проти сили дії пружини. При відключенні від напруги плунжер повертається у вихідну точку під впливом пружини.

Види гідророзподільників з електричним керуванням

Гідравлічні розподільники з електричним керуванням відрізняються способом монтажу і видом запірного елемента.

За типом монтажу секційний гідравлічний розподільник може бути:

 1. Плитковий - кріпиться на монтажному блоці. Є можливість монтажу 1-2 і більше секцій з допоміжними електромагнітами.
 2. Моноблочний - пристрій, виготовлений в компактному цілісному корпусі, що забезпечує високу ступінь захисту внутрішніх деталей від впливу зовнішніх агресивних чинників. Такі розподільники, в основному, встановлюються на пересувній техніці. Мають від однієї до восьми секцій і вважаються більш надійними і довговічними. 

За типом запірного елемента розподільники бувають:

 1. Золотникові. Оснащені плунжерним золотником, пропорційне керування яким бере на себе один або два електромагніти в 2-х позиційних чи 3-х позиційних пристроях відповідно. Призначені для гідросистем тиском до 32 МПа.
 2. Клапанні. У таких гідророзподільниках робочим органом є клапан, котрий дозволяє герметично перекривати потік робочої рідини. Клапанний гідравлічний розподільник може працювати в гідросистемах тиском вище 32 МПа.
 3. Кранові. Зазвичай використовуються як додаткові пристрої в парі з золотниковими або клапанними розподільниками. В якості запірного елемента виступає кран.

Сфера застосування, переваги та недоліки електромагнітних гідророзподільників

Електромагнітний гідроагрегат найчастіше використовується для управління робочими елементами гідроциліндрів та гідромоторів. Гідророзподільник з електричним керуванням зазвичай встановлюють на гідравлічних пресах, верстатах і другом промисловому обладнанні. Пристрій також може застосовуватися на комунальній, с/г, дорожньо-будівельній спецтехніці (екскаватори, трактори та інша техніка).

Пристрої даного типу можуть тривалий час експлуатуватися в широкому інтервалі температур (від -50 °С до + 45 °С), тому підходять для різних кліматичних зон. В них передбачені спеціальні канали для подачі і зливу робочої рідини. За рахунок широких проходів забезпечується постійний і стабільний тиск рідини в системі.

Як вибрати електромагнітний гідророзподільник

Одним з ключових чинників при виборі пристроїв для гідросистеми є ціна, яка залежить від бренду, конструктивного рішення і технічних характеристик гідравлічних розподільників. Зокрема, зважають на:

 • умовний діаметр для необхідної пропускної спроможності: ДУ 6, ДУ 10, ДУ 16, ДУ 25, ДУ 32.
 • схему підключення: кількість отворів для підключенння і шляхів проходження потоку;
 • номінальний тиск робочого середовища;
 • споживання гідравлічної рідини;
 • підключення до мережі змінного або постійного струму;
 • монтажні та приєднувальні розміри,
 • масу агрегату;
 • індекс в'язкості робочої рідини.

Продаж електромагнітних гідророзподільників в Україні

Інтернет-магазин «Hydrooffice» є постачальником електромагнітних та ручних розподільників від провідних світових компаній. Зручний пошук обладнання за типами дозволяє швидко підібрати та купити агрегат необхідної конструкції і характеристик.