Гідронасоси шестеренні (шестеренчасті)


Насос гідравлічний шестеренчастий є поршневим пристроєм прямого витіснення.

Гідронасоси, які мають найбільший попит в Україні:

 • насос із зачепленням по зовнішньому типу;
 • гідронасос із зачепленням зовнішнього типу;
 • героторний.

Шестеренчастий насос із внутрішнім зачепленням має дві стопорні шестерні: одна всередині іншої. В таких апаратах є спеціальний елемент у формі півмісяця. Він розділяє області подачі рідкого середовища та його нагнітання. Такі механізми відрізняються універсальністю. Їх застосовують для перекачування субстанцій як з низькою, так і з високою в’язкістю.

На відміну від попереднього типу, шестеренний гідравлічний насос зовнішнього зачеплення працює по-іншому. Тут використовуються прямозубі та косозубі шестерні циліндричної форми або шевронні. Їх також дві і одна грає роль ведучої. Обертаються вони у взаємно протилежних напрямках. Під час обертання їхні зуби розділяються, і рідина затікає у порожнини, які при цьому утворюються.

Героторний, або ексцентрично-гвинтовий тип гідравлічних насосів характеризується наявністю статора та гвинтового ротора. Кількість заглиблень на статорі більше, ніж кількість зубів на роторі. При русі ротора вздовж осі обертання утворюються герметичні камери, які заповнюються робочою рідиною. Об’єм камер в результаті обертальних рухів рухомої частини механізму змінюється. При збільшенні даного обсягу відбувається надходження робочого рідини в порожнину, а при зменшенні - вона виштовхується.

Переваги шестеренних гідронасосів:

 1. Фінансова доступність;
 2. Нескладна конструкція пристрою;
 3. Проста експлуатація та ремонт;
 4. Апарати компактні, зручні для перевезення;
 5. Застосовуються в різноманітних гідросистемах;
 6. Здатні працювати на високих швидкостях.

Головним недоліком даного виду гідравлічних насосів є низький рівень робочого тиску та невеликий коефіцієнт корисної дії.

Причинами несправностей шестеренчастих гідронасосів найчастіше є:

 • зношування шестерень, клапанів, торцевих ущільнень;
 • перекачування рідин з не допустимою температурою, в’язкою консистенцією;
 • неправильний догляд та експлуатація;
 • повітря у всмоктувальній порожнині;
 • потрапляння абразивних часток у гідросистему;
 • зміщення валу, двигуна;
 • тиск, вищий за норму.

Якщо ви підшуковуєте якісний гідронасос з прицілом довготривалого використання, варто звертатись до перевірених виробників. Ми працюємо на результат, а тому можемо здивувати вас широким асортиментом, якістю консультацій по кожній одиниці обладнання та довготривалою гарантією.

Hydrooffice – це правильний вибір. Ми несемо відповідальність за якість наших товарів та за позитивні відгуки наших клієнтів.

На сайті компанії Hydrooffice ви можете замовити шестеренчастий гідронасос з широкого асортименту позицій. На сайті також представлені ручні та поршневі (у тому числі аксіальні) гідравлічні насоси. Доставляння здійснюється по всій Україні.