Дискретні гідророзподільники (моноблочні, багатосекційні)


Дискретні гідророзподільники: призначення і сфера застосування

Дискретні гідророзподільники - пристрої, призначені для коригування напрямку руху, дозування або перекриття потоку масла в гідросистемах спецтехніки, промислового устаткування, машин і механізмів. Гідророзподільник дискретного типу використовують для навантажувачів, маніпуляторів, вишок, кранів, екскаваторів та іншої дорожньо-будівельної та комунальної техніки для точного позиціонування і управління навісним обладнанням при виконанні технологічних операцій.

Види, конструкція і особливості гідророзподільників

Залежно від схеми пристрою, розрізняють секційні і моноблочні гідравлічні пристрої, одно- двох і більше каскадні. Найчастіше такі пристрої оснащуються ручним керуванням. Також може бути використаний гідравлічний або електричний привід.

Крім золотника, управляти положенням запірного-регулюючого елемента можна за допомогою плунжерів або поршнів. У розподільниках з ручним приводом крім важеля можуть використовуватися педалі і кнопки. Розподільники з гідравлічним або електричним приводом дозволяють автоматизувати процес управління гідросистемою. У гідророзподільниках з електроприводом застосовуються спеціальні електромагніти, котрі перетворюють струм в лінійне переміщення якоря, який діє на штовхач. Поєднання різних способів управління пристроями дає можливість істотно оптимізувати технологічний процес. 

Вибираючи дискретний гідравлічний розподільник, потрібно звертати увагу на витрати оливи і параметр тиску в системі. Номінальний розрахунковий паспортний тиск пристрою повинен перевищувати параметри тиску гідравлічної системи, де встановлюється гідророзподільник. Для виготовлення таких пристроїв використовуються якісні матеріали, розраховані на тривалу роботу в умовах підвищеного тиску.

Основні елементи пристрою:

  • корпус;
  • ручка;
  • пружина;
  • штовхач;
  • золотник.

Корпус розподільника виконується зі сталі або чавуну. У ньому робиться проточка, куди поміщається золотник. Також в корпусі передбачені канали та канавки для проходження робочого середовища. Для управління позиціонуванням золотника служать важелі або електромагніти. На золотнику є пояски, які з'єднують канали. При переміщенні золотник забезпечує з'єднання певних каналів у відповідності з гідравлічною схемою пристрою. Повернення золотника в початкове положення здійснюється за допомогою пружини. Перемикаючись, гідравлічний розподільник направляє рідину в потрібну порожнину гідроциліндра, забезпечуючи при цьому зупинку, висування або зворотний хід штока.

Таким чином, у дискретних гідророзподільниках відбувається повне перекриття магістралі потоку або перенаправлення потоку оливи на іншу магістраль. Цим даний тип розподільників поступається пропорційним, в яких існує можливість коригування швидкості руху штока та плавного регулювання витрат гідравлічної оливи.

Які бувають схеми гідророзподільників?

Дискретні розподільники класифікуються за кількістю положень і ліній (вказуються в маркуванні через дріб). Так, наприклад, маркування 4/3 вказує на те, що пристрій 4-х лінійний, 3-х позиційний. Такі розподільники використовують зазвичай для управління гідроциліндром, виконуючи такі технологічні операції як зупинка, висування і втягування штока.

Як замовити дискретний розподільник в інтернет-магазині «Гідроофіс»?

Компанія «Гідроофіс» пропонує за вигідною ціною придбати дискретний розподільник з доставкою по Україні. Ознайомитися з усіма моделями і технічними характеристиками пристроїв ви зможете в нашому каталозі, де вказана ціна в грн. Наявність товару уточнюйте за телефонами, вказаними на сайті.